Stránky o našich Německých ovčácích
 
 
 
 
Pár slov na úvod

O kynologii jsem se začala zajímat v roce 1983 a to díky Derykovi, pudlovi mé sestry, se kterým jsem začala cvičit podle ZMMP. Po něm přišla fenka jezevčíka jménem Dora. S Dorou jsem samozřejmě taktéž pokračovala ve výcviku a tím jsem odstartovala svůj "kynologický život".

V roce 1985 jsem od rodičů dostala svého prvního německého ovčáka Brita (bezPP). Brit mi konečně umožnil, začít se o kynologii zajímat intenzivněji, zúčastnili jsme se spolu mnoha závodů, krajského a oblastního přeboru mládeže, splnili jsme spolu zkoušku ZVV2.

Dalším psem v mém životě byla a dodnes je fenka maltézského psíka, kterou jsem dostala od své sestry v roce 1992.

Do roku 2002 mi prošlo rukama a životem mnoho psů, se kterými jsem se zúčastnila několika zkoušek. Například s německým ovčákem jménem Ax Štíhlouš ZVV1, Alan (bezPP) ZVV1, Carlo Becasia (bulterier) ZM, ...

V roce 2002 jsem díky mému kamarádovi, figurantovi a trenérovi v jedné osobě poznala rodinu Hlaváčkovu z chovatelské stanice GYMOR a dovezla si od nich psa jménem Ebb Gymor. S Ebbem jsme složili tyto zkoušky: ZM, ZVV2, IPO3, OP1, SchH A, SchH 1, FPr 2.

V roce 2004 jsem si z chovatelské stanice GYMOR přivezla dalšího NO a tentorkáte fenu jménem Ina Gymor, které říkáme Malina. Zatím má na svém kontě složené zkoušky ZZO, ZVV1, IPO 1, FPr 2 a připravujeme se samozřejmě na další.

V roce 2007 se Malině narodil první vrh (otec Achmed z Ulčova dvora) odchovaný na chovatelskou stanici Gymor a v roce 2009 druhý vrh - první v naší chovatelské stanici Katrei. Otcem tohoto vrhu se slat úspěšný pracovní pes z Německa - Donn von der Lutter. Z tohoto druhého vrhu jsme si doma ponechali jednoho pesjka a jednu fenečku. Věřím, že to budou skvělí NO a další posily v naší chovatelské stanici.

A tím jsme se dostali do současnosti, na záčátek roku 2010 kdy nás navždy opustil můj skvělý kamarád - Ebb Gymor. Nikdy na tebe Ebbíku nezapomenu a děkuju, že jsi tu se mnou byl!

Život jde však dál a tak na dalších stránkách sledujte, jak nám - mě, "Malině" Arrimu a Alli - to spolu klape.